Kacper Krzepisz – 8,03. Wpuścił gola po rzucie karnym, ale z gry był nie do przejścia dla Wiślaków. Wygrywał pojedynki z Dudą (dwukrotnie), Żyrą (dwukrotnie), Gruszkowskim i Plewką, był pewny przy wyjściach do piłki i piąstkowaniach. Znakomity mecz ,,Krzepa”.

Bartosz Rymaniak – 5,21. Większość swoich akcji krakowianie przeprowadzali stroną boiska, za którą odpowiedzialny był 32-latek. Prawemu obrońcy brakowało szybkości, zwrotności, nie nadążał za piłkarzami GTS-u. Słaby występ doświadczonego defensora.

Michał Marcjanik – 5,31. Sprokurował rzut karny dla Wisły, choć trudno mieć do niego pretensje o zagranie ręką w swoim polu karnym, bo nie miał czasu schować kończyny po uderzeniu Młyńskiego. Wtedy też wyleciał z boiska z czerwoną kartką, jednak okoliczności, w jakich zobaczył pierwszy żółty kartonik, zakrawają na opary absurdu. Przez godzinę gry kapitan Arki pokazał charakterną, nieustępliwą walkę.

Martin Dobrotka – 5,90. W pierwszych minutach wyglądał mocno niepewnie, gospodarze wsadzili go na karuzelę. Potem jednak poprawił swoją dyspozycję. Kiedy żółto-niebiescy grali już w osłabieniu, Słowak bardzo pomagał w trzymaniu kontaktu z Wisłą poprzez prawidłowe ustawianie się na boisku.

Przemysław Stolc – 5,88. Tym razem nie uniknął błędów pod własnym polem karnym czy deficytu precyzji przy podaniach, Pereira też sprawiał mu dużo problemów, ale starał się nadrabiać te braki nieustępliwością i położeniem akcentu na przerywanie akcji przeciwnika.

Mateusz Stępień – 5,38. W pierwszej połowie pokazał dynamikę, drybling, pewność siebie. Z niezłym skutkiem wchodził w pojedynki 1 na 1 i robił sporo szumu na obu skrzydłach. Z drugiej strony w jednej akcji otrzymał dwie doskonałe okazje do strzelenia gola, które zmarnował – 20-latek musi wykorzystywać takie sytuacje, zwłaszcza, kiedy drużyna gra w osłabieniu i nie generuje sobie wielu szans.

Sebastian Milewski – 6,11. Najlepszy piłkarz z pola żółto-niebieskich w sobotni wieczór. Nie można mieć do niego żadnych pretensji o postawę w defensywie. Świetnie czytał grę, wyprzedzał Wiślaków, pokazywał ruch do piłki, zagrywał futbolówkę do przodu. Udane zawody 24-latka.

Janusz Gol – 5,96. Podobnie jak w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, także tym razem w destrukcji spisywał się bez zarzutu. Rozpoczął też świetną akcję Arki, po której Czubak minimalnie spóźnił się z zamknięciem sytuacji. W drugiej połowie nieco brakowało mu już sił, ale i tak widać, że z meczu na mecz prezentuje się na murawie solidniej.

Christian Aleman – 3,26. Dał się sprowokować Jeliciowi Balcie i uderzył Chorwata, w bardzo głupi sposób osłabiając zespół już w 25. minucie. Ta sytuacja rzutuje na ocenę gry Ekwadorczyka, który do tego momentu prezentował się dyskretnie.

Hubert Adamczyk – 5,72. Był odcinany od podań przez krakowian, ale mimo tego w drugiej połowie starał się rozprowadzać akcje żółto-niebieskich, nawet przy podwójnym osłabieniu. Sytuacja w spotkaniu wymusiła na nim też konieczność udzielenia większej pomocy w defensywie, z czym starał się sobie radzić.

Karol Czubak – 5,75. Raz spóźnił się do piłki po wstrzeleniu jej na przedpole przez Stępnia, ale parę minut później to on przytomnym podaniem znalazł młodego skrzydłowego w polu karnym i wypracował mu czystą sytuację. W drugiej połowie nie miał już zbyt wiele do powiedzenia, ale los samotnego napastnika w takim scenariuszu meczu, jaki realizował się w sobotę, nie jest łatwym kawałkiem chleba.

Marcel Ziemann – 5,52. Po wejściu na boisko w miejsce Stępnia skupiał się na zadaniach defensywnych i nie popełnił wyraźnych błędów, grał blisko rywala, ale też kilkukrotnie nie nadążył za krakowianami.

Mateusz Kuzimski – 4,87. Zastąpił na placu gry Czubaka, ale w pojedynkach z obrońcami Wisły miał do powiedzenia mniej niż 22-latek. Brakowało z jego strony nieco boiskowego cwaniactwa, zastawienia się, utrzymania przy piłce, zagrania pod faul.

Mateusz Żebrowski – grał za krótko, by zostać oceniony.


Średnia ocen

7,23 – Kacper Krzepisz

6,77 – Jerzy Tomal*

6,67 – Przemysław Stolc

6,42 – Karol Czubak

6,29 – Kacper Skóra

6,27 – Sebastian Milewski

5,99 – Martin Dobrotka

5,95 – Michał Marcjanik

5,93 – Michał Bednarski*

5,91 – Hubert Adamczyk

5,76 – Marcel Predenkiewicz

5,72 – Bartosz Rymaniak

5,68 – Marcel Ziemann

5,38 – Mateusz Stępień*

5,27 – Mateusz Kuzimski

5,21 – Janusz Gol

4,86 – Christian Aleman

*Tomal, Bednarski i Stępień byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

2 – Kacper Krzepisz

1 – Przemysław Stolc