Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:2 pd. (Sobczak 20' - Piesio 14', Zarandia 110')

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Moskwik - Szymon Sobczak (70' Miłosz Kozak), 90. Adrian Rakowski (113' Paweł Tomczyk), Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski (75' Dimityr Ilijew), Łukasz Sierpina - Valērijs Šabala
Arka: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Adam Danch, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Luka Zarandia, Antoni Łukasiewicz, Alvaro Rey, Siergiej Kriwiec, Grzegorz Piesio - Ruben Jurado

Żółte kartki: Podgórski, Sobczak, Wiktorski, Rakowski, Šabala, Sierpina, Jaroch - Socha, Łukasiewicz, Żebrakowski, Sobieraj

Żółto-niebieski pociąg pędzi dalej w drogę po obronę Pucharu Polski. W 1/8 finału Arkowcy wyeliminowali pierwszoligowe Podbeskidzie, pokonując rywali 2:1 po dogrywce. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Arka wyszła na prowadzenie. Luka Zarandia dośrodkował w pole karne, a niepewne wyjście Rafała Leszczyńskiego wykorzystał Grzegorz Piesio, głową kierując piłkę do bramki. Gospodarze dość szybko odpowiedzieli. Arkowcy zgubili krycie przy rzucie rożnym, a piłka spadła pod nogi Szymona Sobczaka, który z łatwością pokonał Pilarza.

W drugiej połowie Arka rozkręcała się z minuty na minutę i szukała okazji do rozstrzygnięcia meczu przed upływem 90. minut. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał najaktywniejszy w barwach żółto-niebieskich Zarandia, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W końcówce Arka mocno przycisnęła rywali, ale nie potrafiła zdobyć drugiej bramki. Dwóch niezłych okazji nie wykorzystał Marcin Warcholak.

W pierwszej części dogrywki przebudzili się gospodarze. Dwukrotnie Arkowców zmuszony był ratować Krzysztof Pilarz. Doświadczony golkiper najpierw przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Sierpiny, a po chwili odbił futbolówkę po strzale z bliskiej odległości. W drugiej części Arkowcy w końcu zdobyli upragnioną drugą bramkę. Zarandia pociągnął z piłką kilka metrów i huknął z dystansu w kierunku bramki Leszczyńskiego. Golkiper Podbeskidzia wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał zatrzymać cudownego strzału gruzińskiego pomocnika.

Arka jest już w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się z wygranym z pary Chrobry Głogów - Piast Gliwice. Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane 25 października i 29 listopada.