Arka zdecydowała o skróceniu mającego trwać jeszcze przez rok wypożyczenia Huberta Turskiego z Pogoni Szczecin. 21-letni napastnik wraca do stolicy województwa zachodniopomorskiego już w tym okienku.

Turski został sprowadzony do Arki w przerwie zimowej minionego sezonu z myślą o znalezieniu realnego zastępstwa dla Karola Czubaka, by nie eksploatować nadmiernie podstawowego snajpera gdynian. Premierowy występ w żółto-niebieskich barwach zaliczył 25 lutego, zmieniając ,,Czubiego" w 82. minucie wygranego 5:1 domowego meczu ze Stalą Rzeszów. Sześć minut po zameldowaniu się na murawie strzelił gola, ustalając końcowy rezultat spotkania. W tamtym momencie wydawało się, że 21-latek może rzeczywiście odciążyć Czubaka w odpowiedzialności za zdobywanie bramek. Niestety, nic z tego - Turski pozostawał daleko od realnej walki o pierwszy skład, wchodził jedynie na końcówki i prezentował się na boisku bardzo mizernie. Ostatecznie przez całą rundę wiosenną zawodnik uzbierał 10 występów i poza potyczką ze Stalą nie zdołał znaleźć drogi do siatki. Po raz ostatni na murawę wybiegł 30 maja w wygranym 4:2 półfinale baraży z Odrą Opole, w którym w 77. minucie zastąpił Czubaka. Nie dziwi więc, że Arka zdecydowała się skrócić wypożyczenie, na mocy którego Turski miał pozostać w Gdyni jeszcze przez rok.

Dziękujemy za grę w barwach Arki i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.