Dotychczas ze stołecznym klubem mierzyliśmy się w lidze 15-krotnie. Przy Konwiktorskiej ostatnim razem w kwietniu 2011 roku. Wówczas boleśnie polegliśmy, bo aż 0:4. Łączny bilans przeciwko czarno-biało-czerwono-czarnym to 5 zwycięstw Arki, 5 remisów, oraz 5 porażek. Na ponowne starcie z Polonią dane nam było czekać do trwającego sezonu I ligi. 

 

16778435_zapowiedz-2.jpg

 

W sierpniu 2023 "Czarne Koszule" pojechały do Gdyni. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Smalca pokonał żółto-niebieskich 3:2. W ramach przypomnienia; warszawscy kibice  pozytywnie nas zaskoczyli, wieszając w sektorze gości transparent "Arka Gdynia bez Kołaków". Ponadto skandowali: "Kołak, ch*j ci na imię" itd. Jednak z niedawno przytoczonych przyczyn nie stawimy się w stolicy za 2 dni. Transmisję ze zbliżającej się rywalizacji przeprowadzą Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz Polsat Box Go Sport.

Ostatnia rywalizacja z Polonią, po której wyszliśmy zwycięsko, miała miejsce w rozgrywkach 2007/2008. Wtedy to Arkowcy okazali się lepsi strzelając o jednego gola więcej. Na tablicy widniał rezultat 2:1. Trochę lat minęło, zatem czas na odkucie się po sierpniowej domowej klęsce.

Najlepszymi strzelcami Polonii w bieżącej kampanii są ex aequo Michał Bajdur, Szymon Kobusiński i Mateusz Michalski. Każdy ze wspomnianej trójki zgromadził 5 trafień. Jeśli chodzi o żółto-niebieskich, to zarówno Karol Czubak, jak i Olaf Kobacki, mogą się pochwalić 8 golami na koncie.

 

Arka po 19 kolejkach zajmuje 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Natomiast Polonia plasuje się na piętnastej pozycji dzierżąc 19 oczek. Musimy jednak mieć się na baczności, gdyż zarówno GKS Tychy, jak i Motor Lublin mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz. Z drugiej strony też nie ma co się oglądać za innymi, tylko po prostu robić swoje - wygrywać!

A propos tyskiego GKS-u, do którego przyjedziemy na początku marca, to niedawno ogłosiliśmy mobilizację na to spotkanie. Szykuje się prawdziwy "najazd", ba, nasi bracia z Bytomia zamierzają nas konkretnie wesprzeć. Wszyscy do Tychów!