Jakub Staniszewski wystąpił w reprezentacji Polski U-17 w wygranym 6:0 meczu Pucharu Syrenki z Mołdawią.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Malborku było pierwszym starciem biało-czerwonych w ramach XXXVI Pucharu Syrenki. Staniszewski został desygnowany do boju przez Dariusza Gęsiora w 69. minucie, zmieniając Oliwiera Sławińskiego z Zagłębia Lubin. Polacy prowadzili wówczas różnicą trzech goli, a na przestrzeni ostatnich 20 minut dołożyli kolejne trzy bramki. W turnieju oprócz biało-czerwonych i ich dzisiejszych rywali uczestniczą również Holandia i Norwegia (grupa A) oraz Portugalia, Czechy, Anglia i Rumunia (grupa B). Kolejne spotkanie podopieczni Gęsiora rozegrają w niedzielę o 18:00. Będzie to potyczka z Holandią w Malborku.

Jakubowi gratulujemy występu w narodowych barwach.