Jakub Wilczyński został wypożyczony na najbliższy sezon z Arki do II-ligowego Hutnika Kraków. Umowa zawiera opcję skrócenia po rundzie jesiennej.

19-letni napastnik jest wychowankiem Warty Poznań. Do Arki trafił przed sezonem 2018/2019. Po roku spędzonym w rezerwach został włączony do kadry pierwszego zespołu. 21 września 2019 r. zadebiutował w Ekstraklasie, wchodząc na boisko w 87. minucie wygranego 4:1 wyjazdowego meczu z ŁKS-em Łódź. W kampanii 2019/2020 pojawił się na placu gry również w Pucharze Polski, rozgrywając drugą połowę w przegranej 0:1 wyjazdowej rywalizacji z Odrą Opole w 1/32 finału. Większość minionych rozgrywek młody piłkarz stracił z powodu kontuzji. Do zdrowia wrócił w końcowej fazie sezonu i wtedy też kilkukrotnie figurował na ławce rezerwowych żółto-niebieskich w czasie spotkań ligowych. W obecnej kampanii Wilczyński zanotował dwa występy w I lidze - w Olsztynie otrzymał swoją szansę w 88. minucie, a w Polkowicach - w 57. Na pozycji napastnika 19-latek musiałby w Gdyni konkurować z Maciejem Rosołkiem, Karolem Czubakiem i Marcelem Szymańskim. Klub zdecydował się więc wypożyczyć wychowanka Warty na rok do II ligi. Hutnik po 6. kolejce tych rozgrywek plasuje się na przedostatnim, 17. miejscu w tabeli.